V Humpolci hořelo v pondělí ráno v bytě, při požáru se zranilo pět lidí Požár založilo jedno z dětí majitelky bytu , když si v pokoji hrálo se zapalovačem.

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionu

28.08.2017
V Humpolci hořelo v pondělí ráno v bytě, při požáru se zranilo pět lidí Požár založilo jedno z dětí majitelky bytu , když si  v pokoji hrálo se zapalovačem.
Hlášení o požáru přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina dnes 28.8. 2017 v 07,03 hod. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Humpolec společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Humpolce a Kejžlice.

Požár vypukl v jednom z pokojů bytu v bytovém domě v ulici Nerudova v Humpolci. Plameny zasáhly především postel a vybavení pokoje. Ještě před příjezdem hasičů na místo události dům opustila žena a čtyři děti. Všichni se ale nadýchali jedovatých zplodin hoření a skončili v péči zdravotníků, kteří je po nezbytném ošetření na místě události převezli k dalšímu ošetření do nemocnice.

Hasičům se podařilo požár velmi rychle lokalizovat a následně i zlikvidovat.  Zakouřené prostory hasiči odvětrali.
Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 200 tisíc korun. Hasiči svým zásahem uchránili majetek za 1 milion korun. Příčina vzniku ranního požáru v bytě  jak zjistili vyšetřovatelé byla že  jedno z dětí majitelky bytu si  v pokoji hrálo se zapalovačem.
 
Zdroj:
Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina
Foto: HZS Kraj Vysočina