V Kozlově hořela střecha hospodářského stavení, na místě zasahovalo osm jednotek hasičů

HZS Kraj Vysočina/ Žhavé aktuality/ Z regionů

18.04.2019
pozarW.png
Škodu v předběžné výši 1,5 milionu korun za sebou zanechal středeční požár střechy hospodářského stavení v Kozlově. Při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil. Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.

ViewImage-(10).jpg

Hlášení o požáru přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ve středu 17.dubna 2019, v 21.07 hod. Na místo události vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic ve Žďáře nad Sázavou a Velkém Meziříčí společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Křižanova, Měřína, Osové Bitýšky, Velkého Meziříčí, Kozlova a Tasova.

ViewImage-(11).jpg

V době příjezdu prvních jednotek na místo události byla střecha stavení v plamenech. Z hořícího objektu hasiči zachránili tři ovce a vynesli tlakovou lahev.

ViewImage-(12).jpg

Na likvidaci požáru hasiči  nasadili několik vodních proudů. Před desátou hodinou večer se jednotkám podařilo požár lokalizovat. Kromě samotného hašení požáru se jednotky zaměřily také na ochranu okolí a před požárem chránily sousední budovy. Uvnitř hospodářského stavení měl majitel uskladněné krmivo, nářadí a balíkovanou slámu.

ViewImage-(13).jpg

Po provedené lokalizaci rozhodl velitel zásahu o redukci počtu zasahujících jednotek. Dohled nad požářištěm provádělo do ranních hodin několik jednotek sborů dobrovolných hasičů.

ViewImage-(14).jpg

Zásah na místě stále probíhal i ve čtvrtek 18.dubna 2019 celé dopoledne. Hasiči dohašovali jednotlivá ohniska hoření a rozebírali  požárem zasaženou  konstrukci objektu.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina
Foto: HZS Kraj Vysočina