V Obratani na Pelhřimovsku hořel na poli lis a balíky slámy, na místě zasahovaly tři jednotky hasičů

HZS Kraj Vysočina/ Žhavé aktuality/ Zregionů

21.07.2018

pozar5.png
V pátek, 20.7. 2018,  v 11,37 hod přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o požáru lisu a několika balíků slámy na poli u Obrataně na Pelhřimovsku.

ViewImage-(6).jpg

hasic2.jpgNa místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Pacov společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Obrataně a Pacova.

ViewImage-(7).jpg

Na likvidaci požáru hasiči nasadili několik vodních proudů a po pár desítkách minut intenzivního hašení se jim podařilo požár lokalizovat a následně i zlikvidovat.

ViewImage-(8).jpg

ztrataE.jpgMajetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 170 tisíc korun.

zachrana1.jpgPři požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil.

zasah.pngHasiči svým zásahem uchránili majetek za 1,9 milionu korun.

vysetovani.jpgPříčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina
Foto: HZS Kraj Vysočina