V Popůvkách na Třebíčsku hořel rodinný dům, škoda se vyšplhala na 500 tisíc korun

HZS Kraj Vysočina/ Žhavé aktuality/ Z regionů

10.08.2018

Pět jednotek hasičů zasahovalo ve čtvrtek, 9.8..2018, odpoledne u požáru rodinného domu v Popůvkách na Třebíčsku. Při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil. Příčina vzniku požáru se vyšetřuje.

ViewImage-(4).jpg

Hlášení o požáru přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v 12,26 hasic-aut.jpghod a na místo události vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Náměšti nad Oslavou a Hrotovicích společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Popůvek, ČEZ a.s. Dukovany a VHJ Náměšť nad Oslavou.
Na likvidaci požáru hasiči nasadili několik vodních proudů a po necelých třiceti minutách od ohlášení události na linku tísňového volání se jim podařilo dostat plameny pod kontrolu.

ViewImage-(5).jpg

Jednotky dále rozebraly požárem zasažené konstrukce a dohasily jednotlivá ohniska hoření.
Pár minut po patnácté hodině byl zásah ukončen. Dohled nad požářištěm následně převzal místní jednotka sboru dobrovolných hasičů.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina
Foto: HZS Kraj Vysočina