V souvislosti s počasím zasahovali hasiči na Vysočině

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionů

29.07.2020 | Kraj Vysočina
V souvislosti s počasím zasahovali hasiči na Vysočině

🚒V souvislosti s počasím zasahovali hasiči na Vysočině od včerejšího odpoledne u téměř čtyřiceti událostí.

📍Nejčastěji hasiči čerpali vodu ze zatopených objektů a odstraňovali stromy a větve, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu.

📍V pondělí dopoledne evakuovala v Libické Lhotce kvůli stoupající hladině řeky Doubravy jednotka sboru dobrovolných hasičů z Libice nad Doubravou dětský tábor. Doubrava dosáhla v Bílku 1. stupně povodňové aktivity. Všechny děti jsou v pořádku, zázemí našly v budově základní školy.

📍Řeka Svratka v průběhu pondělí dosáhla 2. stupně povodňové aktivity hned na dvou místech – v Herálci a Borovnici.

📍Ve Velkém Meziříčí v ulici Hornoměstská začali hasiči před třetí hodinou odpoledne se stavbou protipovodňového hrazení.
Zdroj: Facebook HZS Kraje Vysočina