Ve Stonařově na Jihlavsku shořel rodinný dům, škoda se vyšplhala na milion korun

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionů

22.03.2018

house-on-fire-375x330.gif
Ve čtvrtek 22.března 2018 v 10,02 hod přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o požáru střechy rodinného domu ve Stonařově na Jihlavsku.

rcs.jpg

Na místo události operační důstojník vyslal jednotky profesionálních hasičů ze stanic Třešť a Jihlava společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů ze Stonařova, Dlouhé Brtnice, Brtnice a obce Kněžice. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.

sccr.jpg

V době příjezdu prvních jednotek na místo události byla střecha domu v plamenech. Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů. Před jedenáctou hodinou dopoledne se jednotkám podařilo požár lokalizovat.

we.jpg
Zásah na místě stále probíhá. Hasiči dohašují jednotlivá ohniska hoření a rozebírají požárem zasažené konstrukce.

e.jpg
Při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil. Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na milion korun.

Požár zapříčinila zkorodovaná záslepka kouřovodu.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina

Foto: HZS Kraj Vysočina