Ve Stříteži na Jihlavsku hořel ráno rodinný dům, s plameny bojovalo pět jednotek hasičů

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionu

11.12.2017
Ve Stříteži na Jihlavsku hořel ráno rodinný dům, s plameny bojovalo pět jednotek hasičů
V pondělí, 11.prosince 2017  v 07,49 hod přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného hhg.pngsboru Kraje Vysočina oznámení o požáru rodinného domu v obci Střítež na Jihlavsku. Na místo události vyslal operační důstojník jednotky profesionálních hasičů z Jihlavy a Polné společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Dobronína, Stříteže a Štoků. Na likvidaci požáru hasiči nasadili čtyři vodní proudy a po necelé hodině intenzivního hašení se jim podařilo dostat požár pod kontrolu. Plameny poškodily garáž, pokoj nad garáží, krov domu a také osobní vozidlo.

V péči zdravotníků skončila po požáru jedna osoba, která se nadýchala jedovatých zplodin hoření. Zdravotníci ji ošetřili na místě události.

Před jedenáctou hodinou dopoledne byl požár kompletně zlikvidován a dohled nad požářištěm si převzala místní jednotka sboru dobrovolných hasičů.  

Na místě jsou také naši vyšetřovatelé, kteří zjišťují příčinu vzniku požáru. Vyšetřovatelé pracují s verzemi, že k požáru došlo vlivem technické závady na elektroinstalaci nebo vlivem nedbalosti v podobě nesprávně uloženého popelu.

Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně stanovena na částku 2 miliony korun.
 
 
 
Zdroj:
Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina
Foto: HZS Kraj Vysočina