Vysočinské hasiče zaměstnaly požáry v přírodním prostředí

HZS Kraj Vysočina //Žhavé aktuality/Z regionů

13.05.2022 | Kraj Vysočina
Vysočinské hasiče zaměstnaly požáry v přírodním prostředí

Ve čtvrtek 12. května 2022 zasahovali hasiči na Vysočině u 24 požárů v přírodním prostředí. Celková majetková škoda vzniklá požáry byla předběžně vyčíslena na částku 315 tisíc korun. Hasiči svými zásahy uchránili majetek za bezmála sedm milionů korun. Drtivá většina požárů má přitom stejnou příčinu, a to nedbalost v podobě špatně dohašených ohnišť po pálení klestu. U dvou požárů musel být dokonce vyhlášen z důvodu počtu nasazených sil a prostředků třetí stupeň požárního poplachu.

Nejčastěji zasahovali hasiči u požárů v přírodním prostředí na Jihlavsku a Žďársku, naopak na Pelhřimovsku včera k žádnému požáru v přírodním prostředí nevyjížděli.

Třetí stupeň požárního poplachu byl včera vyhlášen u požárů lesních porostů v katastru obce Rohozná na Jihlavsku a katastru obce Zňátky na Třebíčsku. K ohlášenému požáru lesa a hrabanky na ploše přibližně 300x300 metrů vyjela včera po jedné hodině odpoledne jednotka profesionálních hasičů ze stanice Třešť společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Nového Rychnova, Hojkova, Rohozné, Horní Cerekve, Dolní Cerekve, Horních Dubenek, Hodic a Batelova. Na likvidaci požáru hasiči nasadili několik vodních proudů. Úplně požár uhasit se zasahujícím jednotkám podařilo po čtvrté hodině odpoledne. Majetková škoda vzniklá tímto požárem zatím nebyla vyčíslena. Před třetí hodinou odpoledne byl na tísňovou linku HZS Kraje Vysočina ohlášen požár lesa u obce Zňátky. Na místo události operační důstojník vyslal celkem jedenáct jednotek hasičů. Likvidace požáru trvala pět hodin. Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 100 tisíc korun.

kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí

Zdroj: HZS Kraje Vysočina