Vysočinu zasáhl silný vítr, hasiči odstraňovali popadané stromy

HZS Kraj Vysočina/ Žhavé aktuality/ Z regionů

15.04.2018
Vysočinu zasáhl silný vítr, hasiči odstraňovali popadané stromy

V pátek 13.4. 2018 odpoledne zasáhl Vysočinu silný vítr. V souvislosti s počasím zasahovali hasiči u více než třiceti událostí.

Nejčastěji hasiči odstraňovali stromy, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu.

Nejvíce událostí řešili hasiči na Jihlavsku. Nejméně potom na Pelhřimovsku, kde byl zásah hasičů nutný pouze u jedné události.

1-(1).jpg
Křenice

Největší škody napáchal silný vítr v Chotěboři, kde v ulici Na Skřivánku poškodil čtyři střechy rodinných domů. Na místě až do večerních hodin zasahovali hasiči ze tří jednotek, kteří poškozené střechy rozebrali a provizorně opravili.

K prvnímu padlému stromu na komunikaci u Bělé vyjížděla jednotka sboru dobrovolných hasičů z Počátek v 15,08 hod.  V rozmezí několika minut potom přijímali operátoři tísňových linek další a další hlášení o popadaných stromech.

Na Havlíčkobrodsku odstraňovali hasiči popadané stromy z komunikací například u České Bělé nebo Dolní Jablonné.
Problémy byly i na železnici. Padlý strom z profilu železniční tratě odstraňovala jednotka sboru dobrovolných hasičů ze Ždírce nad Doubravou u Stružince.
Celkem zasahovali hasiči na Havlíčkobrodsku u šesti událostí.

K šestnácti událostem vyjížděli hasiči na Jihlavsku. Popadané stromy odstraňovali z komunikací například u
Henčova, Měšína, Polné, Zhoře nebo Suché.
2-(1).jpg
Měšín

Zásah hasičů byl nutný i v krajském městě. V ulici Polní zasahovali hasiči hned třikrát. Po půl čtvrté odpoledne padl strom na dvě zaparkovaná vozidla, později hasiči odstraňovali dva padlé stromy (16,05 hod a 16,50 hod).
V ulici Nad Plovárnou odstraňovali jihlavští profesionální hasiči strom, který padl na parkoviště.
4-(1).jpg
Polní

Pět událostí řešili hasiči na Třebíčsku. Stromy z komunikací odstraňovali například u Jemnice, Želetavy nebo Lesonic.

Hasiči na Žďársku zasahovali v souvislosti s počasím čtyřikrát. Popadané stromy hasiči odstraňovali například v Křižanově nebo u Uhřínova.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina
Foto: HZS Kraj Vysočina