Vysočinu zasáhla bouřka

02.06.2018
Vysočinu zasáhla bouřka
drst-bour.jpg
Předpověď meteorologů se vyplnila a v pátek. 1.června 2018 , odpoledne, zasáhla Vysočinu bouřka. Hasiči v souvislosti s počasím zasahovali u více než čtyřiceti událostí.

blesk1.jpg
Nejčastěji čerpali hasiči vodu ze zatopených sklepů domů. Nejvíce událostí evidujeme Jihlavsku.
blesk1.jpgevakuace.jpg
V Brtnici museli hasiči kvůli přelivu vody přes hráz rybníka evakuovat 12 lidí z přilehlých domů. Všechny události se obešly bez zranění osob.

oponesice2-(1).jpg

blesk1.jpg
K prvnímu čerpání vody ze zatopeného sklepa domu vyjížděli hasiči do Malčína na Havlíčkobrodsku krátce po třinácté hodině.

malcin-(1).jpg
blesk1.jpg
K poslední technické pomoci v podobě odčerpání vody ze střechy budovy zamířili hasiči po devatenácté hodině do obce Plandry na Jihlavsku.

blesk1.jpg
V samotném krajském městě byl zásah hasičů nutný hned na několika místech. Jednotky odčerpávaly vodu například v ulicích Na Dolech, Humpolecká, Heroltická nebo Telečská.

blesk1.jpg
V  katastru obce Příštpo začala po úderu blesku hořet hrabanka na ploše přibližně 10x10 m. Požár se obešel beze škody.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina
Foto: HZS Kraj Vysočina