Vysočinu zasáhla bouřka, hasiči čerpali vodu ze zatopených sklepů a čistili komunikace

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionu

04.09.2018
dest-(1).jpg
blesk2.jpg

K necelým třem desítkám událostí v souvislosti s počasím vyjížděli v pondělí, 3.září 2018, hasiči na Vysočině.

nej-1.jpgNejvíce událostí řešili hasiči na Pelhřimovsku.
Nejčastěji jednotky čerpaly vodu ze zatopených sklepů domů, čistily vozovky od nánosů bahna a pročišťovaly ucpané kanalizace.

Na Pelhřimovsku zasahovali hasiči u dvanácti událostí. Vodu ze zatopených sklepů domů čerpali například v Chvojnově, Křelovicích nebo v Hořepníku. U Eše a Čížkova odstraňovali hasiči stromy, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu.

Zásah hasičů byl nutný i v Pavlově na Havlíčkobrodsku, kde hasiči odčerpávali vodu ze zatopeného sklepa domu.

V Hodicích na Jihlavsku hasiči odstraňovali bahno z vozovky.

Na Třebíčsku zasahovali hasiči například v Římově, kde čistili ucpanou kanalizaci nebo v Opatově, kde čerpali vodu ze zatopeného sklepa domu.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina