Zásah v Nové Cerekvi je ukončený, hasiči z místa odjíždějí. Jednalo se o nejdelší požár za uplynulých deset let.

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionů

18.01.2018

Od neděle 7. ledna do dnešního odpoledne , 18.ledna 2018, bojovali hasiči s rozsáhlým požárem skládky druhotné dřevní suroviny v Nové Cerekvi na Pelhřimovsku.

Na místě události zasahovaly desítky kusů techniky a ve směnách se u požáru prostřídaly stovky hasičů.
ViewImage-aspx.jpg

Úplně zlikvidovat požár se hasičům podařilo dnes. Místo události hasiči v odpoledních hodinách předají zástupcům společnosti SILVA CZ, s.r.o. Společnost zabezpečí celkové vyskladnění druhotné dřevní suroviny z areálu za účasti jednotky podnikových hasičů společnosti Kronospan.

Požár zapříčinilo samovznícení. Co do délky trvání požáru, jedná se o nejdelší požár za uplynulých deset let.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina

Foto: HZS Kraj Vysočina