Značně neopatrně si počínal chlapec při zatápění v kamnech v domě v obci Myslibořice na Třebíčsku. K podpálení se rozhodl použít benzín

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionu

13.03.2018 | ilustrační foto
Značně neopatrně si  počínal chlapec při zatápění v kamnech v domě v obci Myslibořice na Třebíčsku. K podpálení se rozhodl použít benzín
zatop.jpg

Značně neopatrně si v pondělí, 12.března 2018 odpoledne, počínal chlapec při zatápění v kamnech v domě v obci Myslibořice na Třebíčsku.

foto-clanky6.jpg
  kanystr.jpg Nejprve se snažil kamna roztopit za použití tuhého podpalovače, to se mu ale nedařilo a k podpálení se rozhodl použít benzín. Tento riskantní pokus skončil požárem.

Hlášení o události přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v 14,00 hod a na místo události operační důstojník vyslal jednotku profesionálních hasičů ze stanice Hrotovice společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Hrotovic, Jaroměřic nad Rokytnou a Myslibořic. Na místo vyjeli také policisté a zdravotníci.

Ještě před příjezdem hasičů uhasili požár policisté, kteří se v době vzniku požáru nacházeli poblíž místa události. Chlapec skončil v péči zdravotníků.

Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 10 tisíc korun.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina