Bizon vytahoval citroën v příkopu na okraji Ostravy, cisterna fabii

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

27.02.2018
Bizon vytahoval citroën v příkopu na okraji Ostravy, cisterna fabii
  Profesionální hasiči z Ostravy-Zábřehu (HZS MSK) zasahovali v úterý 27.2.2018 ráno i s jejich vyprošťovacím speciálem Bizon na silnici mezi ostravskými částmi Výškovice a Stará Bělá u nehody osobního automobilu Citroën, které skončilo v příkopu na pravém boku. Řidička vyvázla bez zranění.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v úterý krátce po osmé hodině. Do Ostravy-Staré Bělé vyjela jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Zábřeh dvěma vozidly, včetně vyprošťovacího speciálu MB Actros Bizon.

Bizon tentokrát nepotřeboval k vyproštění vozidla silnou hydraulickou ruku, vystačil se zadním navijákem a asistencí paží zasahujících hasičů, kteří citroën tlačili zpět na silnici (u křižovatky Blanické a Polní ulice). Ta byla zhruba čtvrt hodiny neprůjezdná. Nebyl zaznamenán žádný únik provozních kapalin. Osobní automobil byl po vyproštění předán majiteli.

ViewImage-aspx.jpg

Zhruba o tři hodiny později vyprošťovala v Blanické ulici - asi 300 metrů od první nehody - stejná jednotka HZS MSK (ze stanice Ostrava-Zábřeh) jiný osobní automobil - Škoda Fabia Combi, který sjel do sněhu v příkopu a zřejmě neutrpěl žádnou větší škodu. Bizon nemusel přijet, vystačil lanový naviják hasičské cisterny. I tato nehoda se obešla bez zranění řidiče. Osobní automobil mohl po vyproštění odjet.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje