Hasiči vyprošťovali dvě osoby u tragické nehody na Bruntálsku

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

24.01.2018
Hasiči vyprošťovali dvě osoby u tragické nehody na Bruntálsku
            Dvě jednotky hasičů zasahovaly ve středu 24.1.2018 ráno v obci Třemešná, místní části Rudíkovy (okres Bruntál) u nehody osobního automobilu Fiat Multipla se zemědělským traktorem New Holland, který táhl v cisterně 25 tisíc litrů kapalného výpalku z lihovaru. Hasiči museli vyprostit zraněného řidiče fiatu (54 let) i jeho spolujezdce (52 let), který nehodu nepřežil.

ee.jpg
            Operační středisko hasičů bylo o nehodě na silnici I/57 Třemešná-Rudíkovy informováno čtvrt hodiny před sedmou hodinou ranní. K nehodě vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Krnov, společně s ní jednotka dobrovolných hasičů Město Albrechtice.

qq.jpg
            Podle Policie ČR řidič fiatu z dosud nezjištěných příčin narazil zezadu do traktoru s cisternou (přívěs) a skončil mimo silnici. Hasiči zabezpečili havarovaná vozidla před případným požárem a opatrně vyprostili obě osoby z fiatu.

ViewImage-aspx.jpg
            Kvůli poškození výpustného ventilu plné cisterny unikl do půdy její kapalný obsah, který původně směřoval do bioplynové stanice. Měl by ale být neškodný. Hasiči informovali o nehodě havarijní službu České inspekce životního prostředí a dispečink státního podniku Povodí Odry.

wwwww.jpg
            Silnice byla v obou směrech uzavřena do devíti hodin, pak byl provoz řízen kyvadlově.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje