Hasiči zachraňovali malíře se zlomenou nohou

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

06.02.2022 | Kravaře/ Moravskoslezský kraj
Hasiči zachraňovali malíře se zlomenou nohou

Dvě jednotky hasičů se zapojily v sobotu 5.2.2022 odpoledne v Kravařích (okres Opava) do záchrany mladého muže, který začal malovat stěny nad sklepem v rekonstruovaném rodinném domku v Kravařích. Když přijeli hasiči na místo, ležel zraněný a zaklíněný na úzkém schodišti do sklepa, zapletený levou zlomenou nohou do zlomeného hliníkového žebříku.

Hasiči jej museli opatrně vyprostit, když na jeho žebřík použili rozbrušovací pilu v aku provedení. Protože původně jednoduchý a nyní nepoužitelný žebřík sloužil i jako jediná cesta do prvního patra, hasiči museli odtud zachránit jeho tchyni a tchána pomocí svých kvalitních nastavovacích žebříků. Ty záchrannou akci dočasných brigádníků – v podobě obou příbuzných – do přízemí domku samozřejmě vydržely bez újmy.

Na operační středisko hasičů byl nahlášen pád osoby ze žebříku u vstupu do sklepních prostor půl hodiny po sobotním poledni. Do Kravař ihned vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Opava společně s jednotkou dobrovolných hasičů Kravaře.

Bezmála šestadvacetiletý muž ležel zraněný na schodech do sklepa, byl při vědomí a komunikoval. Po odřezání žebříku jej postavili hasiči opatrně na zdravou nohu, ale hned čtyři mu museli pomáhat nahoru do přízemí. Asistovali i při jeho transportu do sanitky. Tchán a tchyně vyvázli bez zranění.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje