Hasičský jeřáb vyprošťoval autobus z příkopu u Havířova

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Hasičský jeřáb vyprošťoval autobus z příkopu u Havířova
            Tři jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly ve středu 14.2.2018 ráno v obci Kaňovice (okres Frýdek-Místek) u nehody linkového autobusu, který skončil zadními koly v příkopu a přední částí blokoval silnici. Nehoda se obešla bez zranění.

rtze-(1).jpg

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno ve středu zhruba v šest hodin ráno. Do Kaňovic vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Frýdek-Místek, Havířov a Ostrava-Zábřeh, odkud přijel autojeřáb AJ AC60 Demag/Terex.

rtz-(1).jpg

Jeřáb bez větších problémů zvedl zadní část uvízlého autobusu a postavil ji na silnici na kola, přední část autobusu jistil naviják hasičské cisterny. Silnice byla během hasičského zásahu uzavřena.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje