Krytý seník na Bruntálsku po třech dnech dohořel

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

02.02.2018
Krytý seník na Bruntálsku po třech dnech dohořel
            Jednotka dobrovolných hasičů ze Světlé Hory po tři dny nepřetržitě kontrolovala dohořívání 1600 lisovaných balíků sena, které začaly z dosud nezjištěné příčiny hořet v pondělí odpoledne 29.1.2018 v obci Světlá Hora (okres Bruntál) v zastřešené hale. Ve čtvrtek 1.2.2018 před polednem ohlásili hasiči likvidaci požáru. Dohořívání požáru sledovali průběžně i příslušníci Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK).

Ve Světlé Hoře hořel zhruba devět metrů vysoký krytý stoh o půdorysu 60 x 20 metrů ocelové konstrukce s betonovými stěnami. Předběžná škoda na uskladněném seně již byla odhadnuta na 600 tisíc korun. Bude zřejmě ještě povýšena o škodu na objektu, která má být vyčíslena až po jeho prohlídce v následujících hodinách.

Do místí části Světlá vyjely v pondělí odpoledne dvě jednotky HZS MSK - ze stanic Bruntál a Krnov, včetně jejich výškové techniky (automobilový žebřík Renault a automobilová plošina Renault), společně s nimi také šest jednotek dobrovolných hasičů - Světlá Hora, Malá Morávka, Andělská Hora, Dolní Moravice, Vrbno pod Pradědem a Bruntál.

Hasilo se hlavně po obvodu hořící haly. Hasiči dostali oheň pod kontrolu během půlhodiny, pak se dohodlo s majiteli stohu o kontrolovaném dohořívání. Při zásahu se lehce zranil jeden hasič.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje