Náročné vyprošťování řidiče havarovaného kamionu na Bruntálsku hasiči

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

16.03.2017
Náročné vyprošťování řidiče havarovaného kamionu na Bruntálsku hasiči

Profesionální hasiči z Bruntálu (HZS MSK) se ve čtvrtek 16.3.2017 ráno velmi zapotili při časově i technicky náročném vyprošťování řidiče českého kamionu Volvo s dřevěnou štěpkou, který havaroval ve Václavově u Bruntálu a skončil v příkopu. Do záchrany třiačtyřicetiletého zaklíněného řidiče ze zdemolované kabiny se vedle nejrůznějšího hydraulického nářadí muset zapojit i přivolaný bagr. Vyprošťování hasičům i tak zabralo hodinu a dvacet minut.

ddd.jpg

Operační středisko hasičů bylo o nehodě kamionu Volvo s návěsem informováno ve čtvrtek krátce po půl osmé ráno. Do Václavova u Bruntálu vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Bruntál dvěma vozidly.

Kamion skončil v příkopu na boku, kabinou zapíchnutý do svahu. Zraněný řidič zůstal v silně zdemolované kabině zaklíněn (nohy) a bez cizí pomoci nemohl ven. Byl ale při vědomí a se zasahujícími hasiči komunikoval.

Hasiči museli povolat bagr k odkrytí zeminy, aby se mohli dostat do kabiny a roztáhnout ji. Používali také hydraulické nůžky a vysunovací rozpěrnou tyč.

Po vyproštění hasiči předali zraněného řidiče týmu ZZS MSK. Byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Ostravě. Po dobu vyprošťování řidiče byla silnice mezi obcemi Václavov u Bruntálu a Malá Štáhle zcela uzavřená. O vyproštění kamionu z příkopu se postará soukromá odtahová firma.

Petr Kůdela

HZS Moravskoslezský kraj