Noční požár garáže, dílen a auta se zraněním v Příboře

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

20.02.2017
Noční požár garáže, dílen a auta se zraněním v Příboře
            Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v noci na pondělí 20.2.2017 v Příboře (okres Nový Jičín) u požáru garáže, dílny a zaparkovaného osobního auta Opel. Požár s předběžně odhadovanou škodou 150 tisíc korun si vyžádal zranění – popálení dospělého muže. Příčina jeho vzniku je v šetření.
            Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno krátce před pondělní druhou hodinou. Do Mánesovy ulice vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Nový Jičín, společně s ní tři jednotky dobrovolných hasičů – Příbor, Štramberk a Kopřivnice.
            Hasiči dostali oheň pod kontrolu za necelou půlhodinu, další hodinu a půl jim trvalo dohašování s rozebíráním konstrukcí přízemního objektu garáže a dílen, stojícího vedle rodinného domku. Starší Opel stál uvnitř garáže.

Petr Kůdela
HZS Moravskoslezský kraj