Požár stohu lisované slámy ve Vítkově ohrožoval kravín

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

Požár stohu lisované slámy ve Vítkově ohrožoval kravín

Pět jednotek hasičů zasahovalo v neděli 10.11.2017 odpoledne ve Vítkově, místní části  Klokočov (okres Opava), u požáru stohu s lisovanou slámou. I přes silný vítr jej nechali dohořet, museli ale ochlazovat střechu sousedního kravína.
ViewImage-aspx.jpg

Stoh dohořel půlhodinu před nedělní půlnocí. Předběžná škoda byla odhadnuta na 48 tisíc korun, příčina vzniku požáru je v šetření.
rr.jpg

Operační středisko hasičů bylo o požáru stohu se slámou o půdorysu 10 x 10 metrů a vysokého 5 metrů informováno v neděli před 14. hodinou. Do Klokočova vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) - ze stanic Vítkov a Opava, společně s nimi tři jednotky dobrovolných hasičů - Vítkov, Odry a Budišov nad Budišovkou.
t.jpg

Hasiči dostali oheň pod kontrolu během deseti minut, po dohodě s majitelem nechali stoh kontrolovaně dohořet. Dvěma vodními proudy ale ochraňovali sousední objekt kravína s 50 kusy skotu.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje

Foto: HZS Moravskoslezského kraje