Požár střechy domku v Novém Jičíně se zraněním obyvatele

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

10.11.2021 | Nový Jičín/ Moravskoslezský kraj
Požár střechy domku v Novém Jičíně se zraněním obyvatele

Tři jednotky hasičů zasahovaly ve středu 10.11.2021 brzy ráno v Novém Jičíně, místní části Žilina, u požáru sedlové střechy rodinného domku. Do nemocnice musel být po nadýchání kouřem odvezen jeden z obyvatel domku, dalším čtyřem se podařilo včas objekt opustit.

Předběžná škoda byla odhadnuta na půl milionu korun, příčina vzniku požáru je zatím v šetření.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno čtvrt hodiny před středeční třetí hodinou ranní. Do Žiliny vyjela jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice v Novém Jičíně, včetně automobilového žebříku AZ 30 Iveco, společně s ní dvě jednotky dobrovolných hasičů – Starý Jičín a Mořkov.

Hasiči dostali oheň ve střešní části pod kontrolu za půl hodiny, další půlhodinu jim zabralo dohašování s rozebíráním střešní konstrukce.