Při nehodě čtyřkolky zemřel její řidič

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

16.10.2023 | Kojetín/ Moravskoslezský kraj
Při nehodě čtyřkolky zemřel její řidič

Tři jednotky hasičů zasahovaly v pátek 13. října 2023 večer u dopravní nehody čtyřkolky na sjezdovce na Svinci v Kojetíně.

Událost byla hasičům oznámena dvě minuty před devatenáctou hodinou. K zásahu byla vyslána profesionální jednotka ze stanice v Novém Jičíně a dobrovolní hasiči ze Starého Jičína.

Při příjezdu na místo události již zdravotníci prováděli resuscitaci motorkáře - ta však nebyla úspěšná a lékař tak konstatoval smrt. Tělo hasiči transportovali na horní část sjezdovky v nosítkách.

Pro vyproštění havarované čtyřkolky si velitel zásahu povolal pásový speciál BV206 Hägglunds ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ve Frýdku-Místku. Provozovatel sjezdovky ji po celé délce rozsvítil a výrazně tak jednotkám usnadnil práci.

Hasiči pomocí této techniky vytáhli čtyřkolku z lesa na okraji sjezdovky a poté ji zajištěnou za Hägglunds svezli dolů. Tam stroj naložili na vozík a předali ho k dalšímu šetření policistům.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje