První cvičení složek IZS v tréninkové hokejové hale v Třinci

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

11.02.2017
První cvičení složek IZS v tréninkové hokejové hale v Třinci
            Sedm jednotek profesionálních (HZS MSK) a dobrovolných hasičů se zapojilo tento týden (v úterý 7.2.2017) do cvičení IZS v nově otevřené tréninkové hokejové hale v Třinci (okres Frýdek-Místek) vedle hlavní haly Werk Arena, zaměřeného na odstraňování následků úniku amoniaku ze strojovny chlazení. Šlo o první cvičení v této moderní hale, která byla otevřena na konci loňského roku.
            Ve strojovně chlazení prasklo těsnění výměníku a do prostoru strojovny unikl amoniak. Po dosažení koncentrace 300 ppm byl únik nebezpečné látky zaznamenán čidlem, které je trvale umístěno ve strojovně. Při úniku se zranil jeden zaměstnanec haly, hasiči v dýchacích přístrojích jej zachránili pomocí vyváděcí parat masky.
            Druhá skupina hasičů - v ochranném protichemickém obleku (OPCH) - provizorně utěsnila místo kolem vadného těsnění. Mezitím hasiči postavili venku deflektory, mj. kvůli vytváření vodní clony pro zabránění vytvoření toxického mraku amoniaku.
            K tréninkové hale vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanice Třinec, Frýdek-Místek a Ostrava-Zábřeh, odkud přijelo mobilní operační středisko. Na pomoc vyjely také čtyři jednotky dobrovolných hasičů – Třinec-Guty, Jablunkov, Bystřice a Frýdek.

Petr Kůdela
HZS Moravskoslezský kraj