Ranní nehoda ostravské tramvaje s osobním autem

25.09.2018
Ranní nehoda ostravské tramvaje s osobním autem
technika33.jpg
Profesionální hasiči z Ostravy-Zábřehu (HZS MSK) zasahovali v úterý 25.9.2018 brzy ráno v Ostravě-Vítkovicích u nehody tramvaje číslo 11 a osobního automobilu Ford Mondeo, a to v křižovatce čtyřproudé Rudné a Závodní ulice. Z mondea museli pomocí hydraulických nástrojů vyprostit zraněného řidiče, vyprošťovací speciál Bizon pak naložil auto na „odtahovku“ a ještě nakolejil tramvaj. Její řidička vyvázla bez zranění.

ViewImage-(14).jpg

Operační středisko hasičů bylo informováno o nehodě v úterý před půl čtvrtou ranní. Do křižovatky nedaleko městského atletického a fotbalového stadionu vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Zábřeh třemi vozidly, tedy dvěma cisternami a vyprošťovacím speciálem MB Actros Bizon.

ViewImage-(15).jpg

Hasiči opatrně vyprostili zraněného řidiče mondea a předali ho týmu ZZS MSK. Po naložení havarovaného auta (bránilo nakolejení tramvaje) na vozidlo odtahové služby pomocí silné hydraulické ruky Bizona stejný „stroj“ bez větších problémů nakolejil vykolejenou tramvaj.

ViewImage-(16).jpg

Na menší únik provozních kapalin do kolejiště hasiči použili nasákavý sorbent. Na závěr zásahu, který jim zabral více než tři hodiny, místo nehody uklidili. To před odjezdem na základnu předali pracovníkům Dopravního podniku Ostrava.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje