Tragická nehoda uzavřela provoz na silnici

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

21.11.2023 | Milotice nad Opavou/ Moravskoslezský kraj
Tragická nehoda uzavřela provoz na silnici

U vážné dopravní nehody převozové sanitky a osobního automobilu zasahovaly dvě jednotky hasičů v pondělí 20. listopadu 2023 odpoledne na silnici I/11 u Milotic nad Opavou.

Událost byla na tísňovou linku ohlášena dvě minuty po půl čtvrté, k zásahu byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Bruntál a dobrovolná jednotka z Horního Benešova.

Už při příjezdu první jednotky na místo události probíhala resuscitace řidičky z osobního vozu, do které se hasiči rovněž zapojili. Lékař u ní však později konstatoval smrt. Zraněn byl i tříletý chlapec, do nemocnice ho přepravil vrtulník.

Na obou havarovaných vozidlech zasahující hasiči provedli protipožární opatření a zabezpečili je proti úniku provozních kapalin.

Na základě požadavku velitele zásahu byl aktivován tým posttraumatické péče, na místo tak za tímto účelem dorazili dva speciálně vycvičení příslušníci HZS Moravskoslezského kraje. S krizovou intervencí pomohl i jeden z dobrovolných hasičů, který je příslušníkem Policie ČR a rovněž je součástí policejního intervenčního týmu.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
Foto: ilustrační