Tři požáry objektů na Ostravsku a Novojičínsku se statisícovými škodami VIDEO

HZS Moravskoslezký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Tři požáry objektů na Ostravsku a Novojičínsku se statisícovými škodami VIDEO
pozar6.pngKe třem požárům objektů s celkovou (odhadovanou) škodou téměř dva miliony korun vyjížděly v noci na pondělí 24.9.2018 a v pondělí ráno jednotky profesionálních (HZS MSK) a dobrovolných hasičů. Požáry se obešly bez zranění, příčina jejich vzniku je v šetření. Nejprve hořelo podkroví rodinného domku ve Fulneku-Pohořílkách (800 tisíc Kč), pak finský domek v Ostravě-Heřmanicích (500 tisíc Kč) a naposled garáž u rodinného domku v Klimkovicích (400 tisíc Kč).

ViewImage.jpg

hasic-aut.jpgNejvíce jednotek – sedm (2x HZS MSK - Nový Jičín a Bílovec, 5x SDH - Fulnek Odry, Studénka, Tísek a Bílovec) – vyjelo půl hodiny před nedělní půlnocí do Fulneku-Pohořílek k požáru podkroví rodinného domku. Pomáhala také výšková technika – automobilový žebřík AZ 30 Iveco Magirus dobrovolných hasičů z Fulneku. Oheň byl zcela uhašen už za 40 minut.

VIDEO

Čtyři jednotky hasičů (2x HZS MSK - Fifejdy a Slezská Ostrava, 2x SDH - Heřmanice a Radvanice) vyjely s pěti hasic5.jpgCAS (cisternovými automobilovými stříkačkami) v pondělí před druhou hodinou ranní do Ostravy-Heřmanic k požáru finského domku, který jej značně poničil. Dohašování s rozebíráním konstrukcí zabralo hasičům téměř 2,5 hodiny.

ViewImage-(2).jpg

Tři jednotky hasičů (2x HZS MSK - Poruba a Zábřeh, 1x SDH Klimkovice) vyjely s 5 CAS před půl sedmou ranní do Olbramické ulice. Oheň v garáži, kde stál dodávkový automobil Renault Trafic, se jim podařilo zcela uhasit za hodinu. Vedlejší rodinný domek se jim podařilo uchránit před ohněm.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto/Video HZS Moravskoslezského kraje