U Tvrdkova na Bruntálsku skončil osobní automobil v potoce, jedna osoba zemřela

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

02.05.2017
U Tvrdkova na Bruntálsku skončil osobní automobil v potoce, jedna osoba zemřela
Dvě jednotky hasičů zasahovaly v neděli 30. dubna 2017 dopoledne mezi Horním Městem a Tvrdkovem na Bruntálsku, kde došlo k dopravní nehodě osobního automobilu. Ten sjel do potoka a převrátil se na střechu.
Událost byla na tísňovou linku ohlášena necelých patnáct minut před jedenáctou hodinou dopoledne. K nehodě byly vyslány dvě jednotky hasičů z Rýmařova - profesionálové z tamní stanice HZS MSK a místní dobrovolní hasiči.
ViewImage-aspx.jpg
Při nehodě byly zraněny dvě osoby. U jedné z nich hasiči do příjezdu záchranné služby prováděli resuscitaci, nepomohl už ale ani automatický externí defibrilátor, který je standardní výbavou každého prvovýjezdového vozu HZS MSK. Druhou museli hasiči z havarovaného vozu vyprostit - do péče si ji převzali zdravotníci, kteří ji letecky přepravili do nemocnice.
Přestože z havarovaného automobilu neunikaly žádné provozní náplně, položili hasiči na potok pro jistotu nornou stěnu. Po vytažení vozu z potoka se vrátili na základnu.

Petr Kůdela
HZS Moravskoslezský kraj