Už téměř dvě stovky výjezdů hasičů v Moravskoslezském kraji kvůli počasí

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

Už téměř dvě stovky výjezdů hasičů v Moravskoslezském kraji kvůli počasí

Hasiči v Moravskoslezském kraji zasahovali kvůli silným dešťům v celém kraji a silnému větru na Bruntálsku od pátečního rána do podvečera (28.4.2017) bezmála dvěstěkrát. Počet čerpání vodních lagun, sklepů, garáží a dalších podzemních či přízemních prostor již přitom překročil magickou stovku.

Více než třicetkrát hasiči čistili ucpané kanalizace a vodní toky od nánosů bahna, stromů a větví, 26x vyjeli monitorovat malé i velké vodní toky, v čemž pokračují po celý den. Dvě desítky výjezdů mají profesionální (HZS MSK) a dobrovolní hasiči na Bruntálsku kvůli popadaným a jinak nebezpečným stromům, především během pátečního rána a dopoledne.

Nepotvrdila se zatím sice dopolední optimistická prognóza meteorologů o ustávání dešťových srážek v závěru pátku, stále ale platí, že si žádná z těchto události nevyžádala v Moravskoslezském kraji zranění osob, hasiči také nemuseli nikoho evakuovat do bezpečí. Pokud bylo zjištění vylití řeky či potoka mimo koryto, obvykle byly zatápěny pouze místní komunikace a mostky, jejichž objetí neznamenalo pro místní řidiče větší komplikace.

Autor: Petr Kůdela – HZS Moravskoslezského kraje

Foto ilustrační: