V sobotu další výjezdy moravskoslezských hasičů kvůli počasí

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

02.05.2017
V sobotu další výjezdy moravskoslezských hasičů kvůli počasí
            Čtyři desítky výjezdů mají na kontě za sobotu 29.4.2017 profesionální a dobrovolní hasiči v Moravskoslezském kraji v souvislosti s odstraňováním následků pátečního nepříznivého počasí - deště, sněhu a větru. Nejvíce času jim stejně jako o den dříve zabralo čerpání vody na nejrůznějších místech – celkem 29 sobotních výjezdů. V součtu s náročnějším pátkem 28.4. tak hasiči vyjeli k takovým událostem už více než 270 krát.
            Celkem osm čerpání vody mají v sobotu na kontě hasiči v okrese Ostrava-město, 7 na Karvinsku a 6 na Bruntálsku. I první víkendový den museli hasiči v kraji odstranit tři nebezpečné stromy, vyjet na monitoring vodních toků a čistit větvemi či bahnem zanesená koryta řek.
            Žádná z pátečních či sobotních událostí, které se týkaly počasí, si nevyžádala v Moravskoslezském kraji zranění osob, hasiči také nemuseli nikoho evakuovat do bezpečí.
            Policie ČR informovala o sobotním ranním nálezu seniora bez známek života u vodního toku na Novojičínsku. Pracuje s ohledem na stav vodních toků v Moravskoslezském kraji rovněž s variantou, že muž mohl utonout – např.po pádu do vody.

Petr Kůdela
HZS Moravskoslezský kraj