Vyprošťování zmrzlinářského auta ze stěny ostravského autosalonu

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

24.02.2017
Vyprošťování zmrzlinářského auta ze stěny ostravského autosalonu
            Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly ve čtvrtek 23.2.2017 kolem poledne v Ostravě u křižovatky Hornopolní a Novinářské ulice u nehody nákladního automobilu Iveco se zmrzlinou s osobním automobilem Citroën. Zmrzlinářské auto skončilo ve svahu ve zdi autosalonu v Hornopolní ulici, kvůli jeho vyproštění sem nakonec musel přijet i hasičský speciál Bizon.
            Nehoda se stala kolem půl jedenácté. Do Hornopolní ulice vyjely postupně dvě ostravské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) - ze stanic Fifejdy a Zábřeh, odkud sem přijel před čtvrtečním polednem vyprošťovací speciál Mercedes Actros Bizon.
            Po dobu úspěšného vyprošťování byl uzavřen směr z Hornopolní na Novoveskou ulici. Bizon vytáhl zadním navijákem Iveco po svahu s kluzkým trávníkem nahoru až na úroveň silnice. Tam čekalo na příjezd dalšího nákladního automobilu, přeložení nákladu a odtažení, Ale to již bez účasti jednotek HZS MSK.

Petr Kůdela
HZS Moravskoslezský kraj