Na železničním přejezdu u Pohledce se střetl nákladní vůz s osobním vlakem

HZS Kraj Vysočina //Žhavé aktuality/Z regionů

11.08.2021 | Pohledec/ Kraj Vysočina
Na železničním přejezdu u Pohledce se střetl nákladní vůz s osobním vlakem

V úterý 10. srpna 2021 po třetí hodině odpoledne vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Žďár nad Sázavou společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Nového Města na Moravě a HZS SŽDC Havlíčkův Brod k ohlášenému střetu nákladního vozidla a osobního vlaku na přejezdu  u Pohledce.

Nehoda se obešla bez zranění osob. Provoz na železniční trati byl okamžitě zastaven. Z vlaku hasiči evakuovali 20 cestujících. Zajištěna pro ně byla náhradní autobusová přeprava. Hasiči provedli na havarovaném vozidle a vlaku protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili. Příčina, průběh a veškeré okolnosti dopravní nehody jsou předmětem vyšetřování policistů a inspektorů Drážní inspekce.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí

Zdroj: HZS Kraje Vysočina