Nevychladlý popel způsobil požár zahradní chatky

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionů

07.03.2017
Nevychladlý popel způsobil požár zahradní chatky

V pondělí 6.března 2017 v e 12,32 hod přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o požáru zahradní chatky v Novém Veselí na Žďársku. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice ve Žďáře nad Sázavou společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Nového Veselí a Bohdalova.

Žena v kotouči spalovala listí ze zahrady, popel se jí zdál již dostatečně vychladlý a tak jej vysypala do kompostu v těsné blízkosti chaty.  Z hořícího kompostu se požár rozšířil na chatku. Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů.

Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 5 tisíc korun. Hasiči svým zásahem uchránili majetek za 70 tisíc korun.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová  - tisková mluvčí

HZS Kraj Vysočina