Požár seníku na Žďársku za sebou zanechal škodu 4,5 milionu korun

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionu

11.02.2018
Požár seníku na Žďársku za sebou zanechal škodu 4,5 milionu korun
V sobotu 10.únor 2018 v 7,46 hod přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o požáru seníku v Řečici na Žďársku.

aa.jpg

Na místo události operační důstojník vyslal jednotku profesionálních hasičů ze stanice Žďár nad Sázavou společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Nového Města na Moravě, Bobrové, Řečice, Žďáru nad Sázavou II – Zámku, Ostrova nad Sázavou, Strážku, Radostína nad Oslavou a Křížanova. K události vyjelo celkem dvanáct cisternových automobilových stříkaček a další technika.

ViewImage-aspx.jpg
V době příjezdu prvních jednotek na místo události byl seník v plamenech. Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů. Uvnitř objektu bylo uskladněno 550 tun balíkované slámy, 150 tun sena a minerální přípravky do krmné směsi pro krávy.

Škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 4,5 milionu korun. Hasiči svým zásahem uchránili majetek za 7 milionů korun. Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina
Foto: HZS Kraj Vysočina