Požár statku v Henčově za sebou zanechal škodu 5 milionů korun

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionů

12.05.2017
Požár statku v Henčově za sebou zanechal škodu 5 milionů korun

Ve čtvrtek 11.května 2917 , v 23,09 hod., přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o požáru objektu v areálu statku v Henčově na Jihlavsku. Na místo události vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Jihlavě a Polné společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Jihlavy – Bedřichova,  Polné, Štoků, Luk nad Jihlavou a Kamenice.
uu.jpg

Požár zasáhl tři objekty, konkrétně se jednalo o sýpku, sklad a bytové prostory. Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů.

Hasební a likvidační práce na místě probíhaly několik hodin. Dohled nad požářištěm si následně převzala jednotka sboru dobrovolných hasičů z Jihlavy – Bedřichova.
o.jpg

Při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil. Majiteli objektu vznikla požárem škoda v předběžné výši 5 milionů korun.
ii.jpg

Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí- HZS Kraj Vysočina

Autor foto: JSDHO Jihalva – Bedřichov – HZS Kraj Vysočina