Přehled událostí na Pelhřimovsku od 07,00 hod dne 3. května do 07,00 hod dne 4. května 2017

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionů

04.05.2017

V 09,13 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů z Pelhřimova k ohlášenému úniku oleje z barelů  na louce v katastru obce Horní Ves. Jednalo se o stejné místo, kde hasiči zasahovali přibližně před 14 dny. Olej z barelů unikl do půdy. Na nedaleký potok hasiči nainstalovali sorpční hady a provedli odběr vzorků. Místo události bylo následně předáno zástupcům životního prostředí a obce.

V 11,27 hod vyjeli pelhřimovští profesionální hasiči k úniku oleje z proražené vany dodávky v obci Řemenov. Olejovou skvrnu hasiči zlikvidovali sorbentem.

V 12,37 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice v Pacově otevřít, na základě žádosti policistů, byt v obci Sadová. Jednotka byla odvolána během cesty k zásahu.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí

HZS Kraj Vysočina