Přehled zásahů hasičů Kraje Vysočina

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionu

Přehled zásahů hasičů Kraje Vysočina
erdf.jpg gr.jpg
Hasiči v kraji Vysočina zasahovali od 07,00 hod dne 9. prosince do 07,00 hod dne 10. prosince 2017

Pelhřimovsko
Hasiči na Pelhřimovsku nezasahovali u žádné mimořádné události.

Havlíčkobrodsko

V 09,15 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Havlíčkův Brod otevřít dveře bytu v domě v ulici Prokopa Holého v Havlíčkově Brodě.

V 15,58 hod přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o dopravní nehodě osobního vozidla na 98. km dálnice D1 ve směru na Brno. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Humpolec. Při nehodě se zranila jedna osoba a skončila v péči zdravotníků. Hasiči provedli na havarovaném vozidle protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili.

V 19,10 hod vyslal operační důstojník krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina jednotku profesionálních hasičů ze stanice Humpolec k ohlášené dopravní nehodě osobního vozidla na 99,5 km dálnice D1 ve směru na Brno.  Nehoda se obešla bez zranění osob. Hasiči havarovaný vůz a místo události technicky zabezpečili.

Jihlavsko

V 08,52 hod otevřela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Třešť dveře bytu v domě v ulici Nerudova v Třešti.

V 10,42 hod přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o požáru plastové popelnice na ulici Lípová v Jihlavě. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Jihlava společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Jihlavy – Bedřichova. Požár zasáhl plastovou popelnici a tři túje. Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 2 tisíce korun.

V 13,05 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Telč otevřít dveře bytu v ulici Jiráskova v Telči.

Třebíčsko

V 14,22 hod provedla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Třebíč otevření dveří bytu v ulici Myslbekova v Třebíči.

V 04,34 hod provedla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Třebíč otevření dveří bytu v ulici Gen. Svobody v Třebíči.

Žďársko

V 09,51 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Žďár nad Sázavou k požáru, který ohlásilo čidlo EPS v objektu společnosti sídlící v ulici Brněnská ve Žďáře nad Sázavou. Provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že se jedná o planý poplach.

V 10,21 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Bystřice nad Pernštejnem do rodinného domu v obci Strážek. V domě hasiči provedli měření koncentrace oxidu uhelnatého. Provedeným měřením byly zjištěny nízké hodnoty plynu. K úniku došlo vlivem netěsnosti komínu.

V 17,18 hod provedla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Velké Meziříčí otevření dveří bytu v Bezděkově.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina
Foto: HZS Kraj Vysočina