Přehled zásahů hasičů Kraje Vysočina

erdf.jpggr.jpg

staze.jpg
Žďársko od 07,00 hod 1. října do 07,00 hod dne 2. října 2017

V 11,18 hod provedla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Bystřice nad Pernštejnem otevření dveří bytu v ulici Okružní v Bystřici nad Pernštejnem.

V 12,42 hod zasahovala jednotka sboru dobrovolných hasičů z obce Krásné u požáru plechového kontejneru v obci. Požár se obešel beze škody.

V 14,50 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Žďár nad Sázavou k ohlášené dopravní nehodě osobního vozidla na komunikaci spojující Žďár nad Sázavou a obec Jámy. Při nárazu osobního vozu do stromu se zranila jedna osoba. Hasiči poskytli zraněné osobě předlékařskou první pomoc. Havarované vozidlo jednotka zabezpečila proti požáru a úniku provozních kapalin. Zraněnou osobu zdravotníci transportovali do nemocnice letecky.

V 18,12 hod provedla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Žďár nad Sázavou společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Herálce likvidaci uniklého motorového oleje z vozovky u Herálce.

staze-(1).jpg
Třebíčsko od 07,00 hod 1. října do 07,00 hod dne 2. října 2017

V 10,15 hod zlikvidovala jednotka profesionálních hasičů ze stanice Náměšť nad Oslavou naftovou skvrnu na vozovce u Jinošova.

staze-(2).jpg
Jihlavsko od 07,00 hod 1. října do 07,00 hod dne 2. října 2017
V 08,26 hod provedla jednotka profesionálních hasičů z Telče otevření dveří bytu v domě v ulici Špitální v Telči. V bytě byla nalezena zraněná osoba, kterou hasiči předali do péče zdravotníkům.

V 12,47 hod zasahovala jednotka profesionálních hasičů ze stanice Jihlava u dopravní nehody dvou osobních vozidel na komunikaci u Hosova. Při nehodě se zranila jedna osoba a skončila v péči zdravotníků. Hasiči havarovaná vozidla a místo události technicky zabezpečili.

V 17,45 hod zlikvidovala jednotka profesionálních hasičů z Třeště uniklou naftu z traktoru na komunikaci u Dlouhé Brtnice.

V 21,08 hod ohlásilo čidlo EPS požár v objektu společnosti sídlící na ulici Na Dolech v Jihlavě. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Jihlava společně s jednotkou podnikových hasičů společnosti Bosch Diesel, s.r.o. Provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že se jedná o planý poplach.

staze-(3).jpg
Havlíčkobrodsko od 07,00 hod 1. října do 07,00 hod dne 2. října 2017

V 10,37 hod odstranila jednotka profesionálních hasičů ze stanice ve Světlé nad Sázavou obtížný hmyz v Lipničce.

V 14,10 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice v Havlíčkově Brodě společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Přibyslavi do Hesova. Hasiči otevřeli vchodové dveře rodinného domu a z domu následně do sanitního vozu transportovali zraněnou osobu.

V 18,19 hod odstranila jednotka profesionálních hasičů ze stanice Světlá nad Sázavou obtížný hmyz v Lipničce.

staze-(4).jpg
Pelhřimovsko od 07,00 hod 1. října do 07,00 hod dne 2. října 2017
V 11,13 hod provedla jednotka profesionálních hasičů ze stanice v Pelhřimově otevření dveří rodinného domu v obci Červená Řečice.

V 12,57 hod zasahovala jednotka profesionálních hasičů ze stanice Humpolec u dopravní nehody osobního vozidla na 94. km dálnice D1 ve směru na Prahu. Při nehodě se zranili dva lidé a skončili v péči zdravotníků. Hasiči místo události a havarované vozidlo technicky zabezpečili.

V 15,30 hod provedla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Humpolec záchranu srnky z nezajištěné skruže v obci Horní Rápotice. Po vyproštění byla srna vypuštěna do volné přírody.

V 21,28 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Pelhřimov k ohlášené dopravní nehodě dvou osobních vozidel na komunikaci u obce Vyskytná. Nehoda se obešla bez zranění osob. Zasahující hasiči havarovaná vozidla a místo nehody technicky zabezpečili.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina
Foto: HZS Kraj Vysočina