Přehled zásahů hasičů Kraje Vysočina

Přehled zásahů hasičů Kraje Vysočina
erdf.jpggr.jpg

Pelhřimovsko od 07,00 hod dne 17. října do 07,00 hod dne 18. října 2017

V 08,02 hod přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o dopravní nehodě osobního a nákladního vozidla na komunikaci u Komorovic. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice v Humpolci. Střet se obešel bez zranění osob. Hasiči havarovaná vozidla a místo události technicky zabezpečili.

V 10,03 hod byli hasiči požádáni zdravotníky o pomoc s transportem pacienta z bytu v domě v ulici Nádražní v Pacově. Na místě zasahovali pacovští profesionální hasiči.

V 13,40 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů z Pelhřimova k ohlášené dopravní nehodě osobního vozidla na komunikaci u Ondřejova. Nehoda se obešla bez zranění osob. Hasiči místo události technicky zabezpečili.

V 17,17 hod byla jednotka sboru dobrovolných hasičů ze Žirovnice zdravotníky požádána o pomoc s transportem pacienta.

Havlíčkobrodsko od 07,00 hod dne 17. října do 07,00 hod dne 18. října 2017

V 16,09 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice v Chotěboři k ohlášené dopravní nehodě osobního vozidla a motocyklu v ulici Legií v Chmelnici. Při nehodě se zranila jedna osoba a skončila v péči zdravotníků. Hasiči havarovaná vozidla a místo události technicky zabezpečili.

Jihlavsko od 07,00 hod dne 17. října do 07,00 hod dne 18. října 2017

V 11,07 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů z Jihlavy k ohlášenému úniku naftyna komunikaci v ulici Erbenova v Jihlavě. Únik hasiči zlikvidovali speciálním sorbentem.

V 14,54 hod ohlásilo čidlo EPS požár v objektu společnosti sídlící v Jihlavě, místní části Hruškové Dvory. Na místo události vyjeli jihlavští profesionální hasiči. Provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že se jedná o planý poplach.

V 15,36 hod odstranila jednotka sboru dobrovolných hasičů z Třeště nebezpečně nakloněný strom v ulici Hodická v Třešti.

V 16,16 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů z Jihlavy k požáru, který ohlásilo čidlo EPS v objektu společnosti sídlící v ulici Znojemská v Jihlavě. Provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že se jedná o planý poplach.

Třebíčsko od 07,00 hod dne 17. října do 07,00 hod dne 18. října 2017

V 14,39 hod přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o dopravní nehodě dvou osobních vozidel na komunikaci v ulici Pražská v Moravských Budějovicích. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice v Moravských Budějovicích. Při nehodě se zranila jedna osoba a skončila v péči zdravotníků. Zasahující jednotka provedla na havarovaných vozidlech protipožární opatření a místo události technicky zabezpečila.

V 16,14 hod vyslal operační důstojník Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina jednotku profesionálních hasičů ze stanice Moravské Budějovice společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Želetavy k ohlášené dopravní nehodě dvou osobních vozidel na komunikaci u obce Lesonice. Při nehodě se zranili dva lidé a skončili v péči zdravotníků. Hasiči provedli na havarovaných vozidlech protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili.

V 04,50 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Třebíč k požáru, který ohlásilo čidlo EPS v objektu sídlící na Karově náměstí v Třebíči. Provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že se jedná o planý poplach.

Žďársko od 07,00 hod dne 17. října do 07,00 hod dne 18. října 2017

V 21,58 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Bystřice nad Pernštejnem k záchraně kočky ze střechy domu v ulici Větrná v Bystřici nad Pernštejnem. K záchraně kočky hasiči použili žebřík. Nezraněnou kočku následně předali majiteli.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková