Přehled zásahů hasičů v Kraji Vysočina

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionu

Přehled zásahů hasičů v Kraji Vysočina

Hasiči v Kraji Vysočina zasahovali od 7,00 hod dne 5.ůnora  2018 do 7,00 hod dne 6-února 2018

Žďársko

V 08,33 hod provedla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Žďár nad Sázavou společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů ze Sněžného vyproštění zapadlého kamionu a osobního vozidla z příkopu na komunikaci u obce Daňkovice.

V 11,12 hod provedla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Žďár nad Sázavou odchyt užovky v objektu v ulici Jamská ve Žďáře nad Sázavou.

V 03,39 hod přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o odpojení návěsu od kamionu na 144. km dálnice D1 ve směru na Prahu. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Velké Meziříčí. Hasičům se podařilo návěs nadzvednout a připojit.

Třebíčsko

V 10,25 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Moravské Budějovice společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Lesonic a Želetavy  k požáru, který ohlásilo čidlo EPS v objektu společnosti v obci Šašovice. Provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že se jedná o planý poplach.

V 14,32 provedla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Moravské Budějovice otevření osobního vozidla v ulici Sokolská v Moravských Budějovicích.

V 20,31 hod přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o požáru sena a starého dřeva v kůlně v obci Rapotice. Na místo události vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Náměšti nad Oslavou a Rosic společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Kralic nad Oslavou a Rapotic. Požár se obešel bez zranění a beze škody. Hasiči svým zásahem uchránili majetek za 1 milion korun. Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.

V 03,08 hod pomohli profesionální hasiči ze stanice Náměšť nad Oslavou zdravotníkům s transportem pacienta v Mohelně.

V 06,12 hod pomohli profesionální hasiči ze stanice Náměšť nad Oslavou zdravotníkům s transportem pacienta v ulici Brněnská v Náměšti nad Oslavou.

Jihlavsko

V 08,30 hod vyjela jednotka jihlavských profesionálních hasičů odčerpat vodu ze sklepa domu v ulici Leoše Janáčka v Jihlavě.

V 09,33 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Jihlava k ohlášenému požáru osobního vozidla ve Velkém Beranově. Provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že se jedná o nenahlášené pálení klestí. Událost byla klasifikována jako planý poplach.

V 10,12 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Telč zlikvidovat olejovou skvrnu na vozovce do Telče – Štěpnice.

V 18,45 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Telč k ohlášenému zápachu v objektu v ulici Špitální v Telči. Provedeným průzkumem místa zásahu nepotvrzeno.

Havlíčkobrodsko

V 08,53 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Světlá nad Sázavou provizorně opravit uvolněnou střešní krytinu na domě v obci Rozkoš.

V 09,07 hod vyjela jednotka sboru dobrovolných hasičů ze Světlé nad Sázavou odstranit strom, který padl na komunikaci u tenisových kurtů ve Světlé nad Sázavou.

V 13,47 hod pročistila jednotka profesionálních hasičů ze stanice v Ledči nad Sázavou ucpanou kanalizaci v ulici Jaroslava Haška v Ledči nad Sázavou.

V 15,04 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Havlíčkův Brod zlikvidovat olejovou skvrnu na komunikaci v ulici Rozkošská v Havlíčkově Brodě.

Pelhřimovsko

Hasiči nezasahovali u žádné mimořádné události.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina