Tragická nehoda u Větrného Jeníkova

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionů

12.05.2017
Tragická nehoda u Větrného Jeníkova

Ve čtvrtek, 11.května 2017, v 17,17 hod přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o dopravní nehodě dvou motocyklistů a autobusu na komunikaci u Větrného Jeníkova. Na místo události vyjeli jihlavští profesionální hasiči.

I přes veškerou snahu záchranářů podlehl svým vážným zraněním jeden z motocyklistů. Druhý motocyklista utrpěl při nehodě zranění a skončil v péči zdravotníků.

Cestující z autobusu vyvázli z nehody bez zranění. Hasiči provedli na havarovaných vozidlech protipožární opatření a uniklé provozní kapaliny zlikvidovali speciálním sorbentem.

Psychologickou péči účastníkům nehody na místě poskytl psycholog krajských hasičů a také člen posttraumatického týmu.

Komunikace zůstala po nehodě uzavřená.

Zasahující hasiči na místě velmi úzce spolupracovali s policisty při zadokumentování dopravní nehody.

Příčinu a veškeré okolnosti nehody vyšetřují policisté.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí- HZS Kraj Vysočina

Autor foto: JSDHO Jihalva – Bedřichov – HZS Kraj Vysočina