V Jihlavě shořela v pondělí večer chata, příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionu

20.02.2018
V Jihlavě shořela v pondělí večer chata, příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje

V pondělí, 19.2. 2018, ve 20,24 hod přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o požáru chatky v Jihlavě, místní části Horní Kosov. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Jihlava společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Jihlavy – Bedřichova. 

-.jpg

V době příjezdu hasičů byla chata v plamenech. Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů a kromě hašení chaty se také zaměřili na ochranu okolí a před plameny chránili okolní chaty. K rozšíření požáru na další chaty nedošlo. V době vzniku požáru nebyl nikdo uvnitř chaty.

(1).jpg
Po hodině intenzivního hašení se hasičům podařilo dostat požár pod kontrolu. Dohašovací práce na místě probíhaly další hodinu. Před jedenáctou hodinou v noci byl požár zlikvidován, místo předáno majiteli a jednotky se vrátily zpět na své základny.

Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn. Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 900 tisíc korun. Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.
Foto: JSDH Jihlava – Bedřichov
 
Zdroj:
Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina