False

Dobrovolní hasiči z Nechvalic dostali nové zásahové vozidlo

Technika/Vybavení//Technika

27.09.2018
Dobrovolní hasiči z Nechvalic dostali nové zásahové vozidlo

ViewImage-aspx.jpg

Ve čtvrtek 27. září 2018 se před obecním úřadem v Nechvalicích na Sedlčansku uskutečnilo slavnostní předání zásahového automobilu Nissan Patrol sloužícího dříve u územního odboru Příbram HZS Středočeského kraje jednotce sboru dobrovolných hasičů obce Nechvalice. 

a.jpg
 

Slavnostního předání se zúčastnil starosta obce Nechvalice Jiří Hejhal, ředitel územního odboru Příbram plk. Ing. Tomáš Horvát, Ph.D., velitel stanice Sedlčany npor. Ing. Petr Hron a členové výjezdové jednotky SDH.


as.jpg

Technický automobil bude v nechvalické jednotce předurčen nejen k zásahové činnosti u technických havárií a pomocí, ale i u ostatních mimořádných událostí. Umožní hasičům rychlou přepravu na místo zásahu, včetně potřebného vybavení. Vozidlo sloužící v rámci územního odboru Příbram nepřetržitě od roku 1996 mohlo být darováno ve veřejném zájmu zmíněné obci právě proto, že na stanici HZS Dobříš byl v loňském roce pořízen zcela nový rychlý zásahový automobil předurčený především na řešení dopravních nehod.

aaaa.jpg

„Jednotky dobrovolných hasičů tvoří nedílnou součást systému plošného pokrytí a zabezpečení požární ochrany. Těší mě, že se daří převádět nadbytečnou, ale ještě stále použitelnou techniku HZS k dalšímu využití dobrovolným jednotkám,“
uvedl ředitel příbramského územního odboru. „Jsem navíc velmi rád, že vozidlo zůstane v okrese Příbram a dále poslouží při záchraně životů a zdraví občanů Nechvalic a okolí, zdejší jednotka měla o tuto techniku dlouhodobý zájem,“ doplnil plukovník Horvát.

 

 

Zdroj:

por. Ing. Ladislav Holomčík, tiskový odbor HZS Středočeského kraje
Foto::HZS Středočeského kraje

1