False

Hořovická stanice získala nový přírůstek do vozového parku

Technika/Vybavení/Technika

12.08.2018
Hořovická stanice získala nový přírůstek do vozového parku
V tomto týdnu /6.8. – 10.8. 2018/ byla do výjezdu stanice HZS Hořovice územního odboru Beroun zařazena nová cisterna CAS 20/4000/240 S2T na podvozku SCANIA, která nahradí dvanáct let sloužící CAS 24 Mercedes-Benz. 
 ViewImage-(6).jpg
Nová CAS SCANIA, která byla pořízena v rámci projektu Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů, je vybavena vznětovým motorem o objemu 12,7 litru s výkonem 353 kW. V kombinaci s plně automatickou sedmistupňovou převodovkou Allison dokáže automobil dosáhnout maximální rychlosti 110 km/h. Významným přínosem pro celkovou bezpečnost provozu této cisterny je i pětistupňový olejový retardér. Nástavba vozidla byla dodána firmou THT Polička. CAS je mimo jiné vybavena novým vyprošťovacím zařízením HOLMATRO a elektrickým navijákem DRAGON s nosností 5,4 tuny.

ViewImage-(7).jpg

V letošním roce jde už o druhý nový vůz pro hořovické hasiče. V dubnu převzali spolu s berounskými kolegy od firmy Auto Jarov dva nové dopravní automobily VW Transporter T6, které slouží pro převoz hasičů a různého materiálu.

ViewImage-(8).jpg

Po obměnách automobilového žebříku AZ 30 Daewoo Avia za AZ 30 Mercedes-Benz v roce 2016 a velkokapacitní cisterny CAS 32 za CAS 30 T 815-7 v loňském roce lze tedy s uspokojením konstatovat, že „hořovické technické muzeum“ je už minulostí a nová technika jistě přispěje ke zkvalitnění zásahové činnosti profesionálních hasičů celého územního odboru Beroun. 

ViewImage-(9).jpg

Text:mjr. Ing. Milan Provazník - pracoviště IZS a služeb územní odbor Beroun
 
Zdroj:
Tiskový odbor HZS Středočeského kraje
Foto:HZS Středočeského kraje
1