False

HZS Jihomoravský kraj//Technika-Vybavení/Technika

17.02.2017
 Na Břeclavsku je nová hasičská technika
Hasiči na Břeclavsku včera oficiálně převzali novou požární techniku. Čtyři vozidla v celkové hodnotě přesahující 8 milionů korun financoval Jihomoravský kraj, Integrovaný operační program EU a HZS Jihomoravského kraje.
Do vozového parku požární stanice v Břeclavi přibyla nová cisternová automobilová stříkačka na podvozku Scania (CAS 20/4000/240 - S2T),  také dopravní automobil Ford Transit (DA – L1Z) , který slouží k přepravě hasičů a techniky. V Břeclavi bude nově sloužit i velitelský automobil Ford Ranger (VEA – L2Z). Další velitelský automobil Škoda Fabia combi (VEA - L1Z) má své místo na požární stanici v Mikulově.
Nové technice na závěr požehnal emeritní děkan z břeclavské farnosti Mgr. Ondráček.
Jaroslav Mikoška
HZS Jihomoravského kraje