False

Technika/Vybavení//Technika VIDEO/FOTO

Profesionální hasiči z Dobříše dostali nový přívěs pro záchranný člun

hzs_stck_znak.png pripram-mesto.jpg
Ve čtvrtek 6. prosince 2018 se na stanici HZS Středočeského kraje v Dobříši uskutečnilo slavnostní předání nového přívěsu pro převoz záchranného člunu.

ViewImage-aspx-(1).jpg

Přívěs byl jednotce předán za účasti ředitele příbramského územního odboru plk. Tomáše Horváta, Ph.D., a velitele stanice HZS Dobříš npor. Ing. Radka Dopiráka. Za město Dobříš se slavnosti zúčastnila starostka Bc. Jana Vlnasová s místostarostkou Bc. Dagmar Mášovou a tajemníkem bezpečnostní rady Ing. Bc. Zdeňkem Černohorským, DiS.

aa-(1).jpg

Nový přívěs nahradí starší skříňový typ, který už technickým provedením i jízdními vlastnostmi nevyhovoval potřebám jednotky. Jde o jednonápravový brzděný přívěs s voděodolnou nápravou a výškově stavitelnou ojí s výměnným spojovacím zařízením, což je výhodné z hlediska variability připojování za nákladní i osobní automobil. Vozík je také vybaven snímatelnou světelnou zadní rampou, může tak zacouvat s člunem až do vody. V přední části je vybaven příďovou opěrkou a navijákem s popruhem a karabinou.

aaaaa-(1).jpg

Přívěs byl na míru postaven pro záchranný člun Allroundmarine Poker HD 430, na jehož nákupu se město Dobříš podílelo v loňském roce. V kombinaci se záchranným člunem je přívěs určen pro práci na vodě, zejména pro vyhledávání a záchranu osob, pro přepravu a evakuaci osob, zvířat a majetku a pro likvidaci úniků nebezpečných látek do vody. Celková pořizovací cena přívěsu byla 110 000 korun, přičemž 91 procent nákladů uhradilo město Dobříš příspěvkem ve výši 100 000 korun.

s-(1).jpg

„Jsem rád, že se takřka po roce opět setkáváme s představiteli města u příležitosti slavnostního uvedení záchranářského prostředku do jeho užívání u dobříšské jednotky. Z toho je patrné, že naše dlouhodobá spolupráce s místní samosprávou je na velmi dobré úrovni, za což minulému i stávajícími vedení města patří obrovský dík. Letošní investice v podobě speciálního lodního přívěsu tak dovršila naši snahu pořídit pro zdejší jednotku moderní, rychlý a univerzální prostředek pro převoz a nasazení záchranného člunu při mimořádných událostech na vodních dílech a plochách spojených se záchranou života a zdraví spoluobčanů regionu Dobříšska. Zdejší jednotka bude zároveň schopna zasahovat rychleji a efektivněji i při technických zásazích spojených s únikem nebezpečných látek na vodních hladinách,“ uvedl ředitel územního odboru Příbram plk. Ing. Tomáš Horvát, Ph.D.

video7.jpg
Příbramská regionální televize TV FONKA

por. Ing. Ladislav Holomčík, tiskový odbor HZS Středočeského kraje
Foto/Video:HZS Středočeského kraje /