False

Hasiči Zlínského kraje rozšířili své vybavení o seskokovou matraci

Technika-Vybavení//Vybavení

12.06.2018
Hasiči Zlínského kraje rozšířili své vybavení o seskokovou matraci

vyjezd-has2.jpg
Profesionální hasiči Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje rozšířili své vybavení o další technický prostředek, sloužící k záchraně osob. 
 

es.jpg
Velké poděkování patří NADACI AGROFERT. Díky jejímu finančnímu daru v hodnotě 200.000 Kč z projektu „Hasičský fond“ hasiči pořídili seskokovou matraci. Velký dík patří i starostce města Napajedla Ing. Ireně Brabcové a panu generálnímu řediteli společnosti Fatra, a.s. Ing. Pavlu Čechmánkovi, kteří velkým dílem přispěli k pořízení tohoto záchranného technického prostředku.  

(1).jpg

Seskoková matrace je prostředek určený pro nejkrajnější možnost záchrany osob z výšek, ať už se jedná o požár výškové budovy, vyhrožování sebevraždou a podobně. Matrace je nafukovací a médiem je vzduch z tlakové láhve. Nosná konstrukce vzdáleně připomíná známé nafukovací stany s tubusovou konstrukcí nebo dekontaminační sprchy. Všité výztuhy pak dodávají patřičnou stabilitu a odolnost.

e.jpg

Tato pořízená seskoková matrace má tvar čtverce o rozměrech necelých 5x5 metrů. Dislokovaná bude na centrální stanici ve Zlíně a umístěna na výškové technice. V případě potřeby bude sloužit všem hasičům ze Zlínského kraje nebo v rámci mezikrajských výpomocí i na území okolních krajů.


 


 

Zdroj :

por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Foto: HZS Zlínského kraje

FOTOGALERIE

1