False

Technika-Vybavení//Vybavení

Hasiči v Mladé Boleslavi převzali speciální hasicí kontejner

evak1.jpg
Ve středu 12. prosince 2018 v odpoledních hodinách byl v prostoru centrální stanice územního odboru Mladá Boleslav slavnostně představen a předán do zásahu kontejner kombinovaný hasicí.

hhh.jpg

Kromě ředitele plk. Ing. Miloslava Svatoše a dalších členů vedení Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje se předání zúčastnili zástupci organizací a společností, které finanční částkou tento projekt podpořily. Přítomni byli také představitelé firmy KOBIT-THZ, která kontejner vyrobila.

hhhh.jpg

Účastníky slavnosti přivítal ředitel ÚO Mladá Boleslav plk. Ing. Jan Hadrbolec, který následně vysvětlil, proč byl vybrán právě tento kontejner..

Hlavní důvody byly:

• likvidace požáru za použití speciálních hasiv,

• hašení požárů v objektech, kde nelze hasit běžnými hasebními prostředky,

• zdolávání požárů zařízení pod napětím,

• náhrada dosluhujícího plynového hasicího automobilu.

Hlavní partneři projektu a jejich spoluúčast:

• Statutární město Mladá Boleslav 1 000 000 Kč,

• SW Real Estate 500 000 Kč,

• Net4Gas 300 000 Kč,

• Tereos TTD 250 000 Kč,

• DHL Supply Chain 100 000 Kč,

• ŠKO-ENERGO 100 000 Kč.

Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje doplatil částku 3 291 437 Kč, celková cena kontejneru je 5 541 437 Kč.

hj.jpg

Hasicí kontejner obsahuje 1000 kg prášku, 1500 litrů pěnidla pro agregát OneSeven (výroba mokré a suché pěny) a 2x 360 kg oxidu uhličitého. Ve výbavě jsou i dva pojízdné 50kg práškové hasicí přístroje a dvě speciální proudnice Williams Portable Hydrochem, které zefektivňují hašení pomocí prášku dopravovaného proudem vody.

konr.jpg

Speciální hasicí kontejner je po dislokaci v Kladně druhý v rámci HZS Středočeského kraje a v případě potřeby bude nasazen nejen v hasebních obvodech jiných územních odborů, ale v rámci mezikrajské výpomoci například i na Liberecku nebo Královéhradecku.

por. Ing. Ladislav Holomčík, tiskový odbor HZS Středočeského kraje
Foto/Video:HZS Středočeského kraje