False

Jihočeští hasiči se vybavili nehodovými clonami

Technika-Vybavení//Vybavení

09.02.2018
Jihočeští hasiči se vybavili nehodovými clonami

jizni-cechy.jpg
Čtrnáct nových nehodových clon nakoupil jihočeský profesionální sbor pro své hasiče. Každý ze sedmi územních odborů tak dostává dvě. 

Nehodové clony patří do výbavy nejen hasičů, ale například i policistů. Záchranáři clonami vymezí prostor nehody nebo jiné mimořádné události a zacloní tak místo zásahu před zraky nežádoucích pozorovatelů. Zároveň snižují nepozornost řidičů a dalších účastníků silničního provozu.
Hlavními důvody použití clon jsou však nerušený průběh zásahu zasahujících záchranářů a poskytnutí soukromí těm, kterých se mimořádná událost týká.

ss.jpg
Základní sada nehodové clony se skládá ze čtyř stínících panelů, kdy každý z nich má rozměr 1,8 x 1,8 metru. Každá ze stěn má vlastní speciální konstrukci, díky které je panel samoroztažitelný. Pro větší stabilitu lze do roztažené clony vsunout hliníkové tyče a ty upevnit do podstavců.


Vzhledem k těmto technickým parametrům lze stěnu nasadit prakticky kdekoli. Výhodou je rychlé postavení řádově jen v několika málo minutách. Stojící clona je stabilní a variabilní. Stěny jsou z nepromokavého materiálu s vysokým vodným sloupcem. Clona je schopna odolávat i silnějšímu větru.

 

Zdroj:

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj

Foto: HZS Jihočeský kraj

 

FOTOGALERIE


 

1