False

Slavnostní poklepání základního kamene nové požární stanice v Holešově

Technika-Vybavení//Vybavení

Slavnostní poklepání základního kamene nové požární stanice v Holešově

V pátek 14.12.2018 v deset hodin dopoledne byl položen základní kámen nové budovy požární stanice v
průmyslové zóně v Holešově na Kroměřížsku,čímž byla slavnostně zahájena stavba této nové stanice.

hjjj.jpg

Profesionální hasiči stanici v Holešově mají v budově města. Pro navýšené početní stavy hasičů i techniky je však nevyhovující. Proto bylo rozhodnuto o výstavbě nové moderní budovy, která by měla být hotová do konce roku 2019.

hj.jpg

Projektová cena stanice byla 62 milionů korun, soutěží se snížila na 55 milionů korun. Necelých 15 milionů z toho pokryje evropská dotace a pět milionů dal Zlínský kraj, který již dříve bezúplatně převedl pozemek v zóně.

hhhhh.jpg

Slavnostního aktu se zúčastnilo i několik významných hostů jako například náměstek generálního ředitele HZS ČR pro ekonomiku brig. gen. Mgr. Bc. Slavomír Bell MSc., hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, starosta města Holešov Mgr. Rudolf Seifrt, z firmy První KEY STAV Roman Michlíček a mnoho dalších. Tito se poté ujali spolu s ředitelem krajského ředitelství HZS Zlínského kraje plk. Ing. Vítem Rušarem samotného slavnostního aktu a symbolicky poklepali na kámen.

Zdroj :
por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje